latest-results

2017 Wednesday Night League 9 Results

White Rose Youth League Richard Dunn Wednesday 9th August 2017

Youth E Boys

1 Jacob Rook Bronte Tykes

2 Casey Jackson EBCC

3 Jacob Harrison EBCC

4 Zane Halsall Holmfirth CC

5 Rory Spencer EBCC

6 Billy Ladle WRTL

7 Louis Spencer EBCC

Youth E Girls

1 Sofia Bednarek Albarosa CC

2 Millie Turner Holmfirth CC

3 Amy Hodgkins Otley CC

4 Maisie Sobo-Allen Holmfirth CC

5 Poppy Spencer Shibden CC

6 Alice Sobo-Allen Holmfirth CC

Youth D Boys

1 Seth Jackson KCA

2 Archie Gill Bronte Tykes

3 James Canham Doncaster Whs

4 Max Waterfield Clifton CC

5 Luca Bednarek Albarosa CC

6 Zak Dimitrijevic Bronte Tykes

7 Jody Mills Huddersfield Star Whs

8 Guy Breakey Holmfirth CC

9 Alex Hodgkins Otley CC

10 Ben Mourns Huddersfield Star Whs

11 Samuel Oldroyd KCA

12 Oscar Baxter Huddersfield Star Whs

13 Alfie Spencer EBCC

14 Luke Sayles EBCC

15 Ethan Cassidy EBCC

Youth D Girls

1 Sian Thompson Bronte Tykes

2 Evie Turner Holmfirth CC

Youth C Boys

1 Joe Waterfield Clifton CC

2 Oliver Akers Holmfirth CC

3 Callum Watson EBCC

4 Tyler Green Eastlands Velo

5 Ryan Thomas EBCC

6 Rowan Baxter Huddersfield Star Whs

7 Thomas Hepton EBCC

8 Oliver Sibbald NMYS

9 William Huddleston Huddersfield Star Whs

10 Callum Rushworth KCA

Youth C Girls

1 Amy Mourne Huddersfield Star Whs

2 Astrid Hiley Pedalsport CC

3 Amelia Walton Pedalsport CC

Youth B Boys

1 Marcus Hiley Pedalsport CC

2 Jack Coates Otley CC

3 Josh Clough Cycle Sport Pendle

4 Riley Blackmore Pedalsport CC

5 Daniel Hepton EBCC

6 Tom Sheard KCA

7 Sebastian Cumming EBCC

8 Timothy Lane KCA

9 Dylan Kaye Bronte Tykes

10 Owen Thompson Bronte Tykes

11 Saif Akhtar EBCC

Youth B Girls

1 Erin Avill Bike Box Alan

2 Maddie Leech Huddersfield Star Whs

3 Tia Sheldon NMYS

4 Ruby Yates Holmfirth CC

5 Eleanor Hunt Otley CC

6 Harriet Breakey Holmfirth CC

7 Millie Jones Leeds Mercury CC

Youth A Boys

1 John Culpan Pedalsport CC

2 Joe Law Green Jersey

3 George Wood NMYS

4 Joe Cookham Pedalsport CC

5 Ethan Whiteside EBCC

6 Harry Walshaw Pedalsport CC

7 Oliver Walton Pedalsport CC

8 Ben Dawson Hetton Hawks

9 Harry Nolan Trainsharp

10 Liam Davison EBCC

11 Ewan Davies Pedalsport CC

12 Henry Hollyman KCA

Youth A Girls

1 Ruby Boyes Huddersfield Star Whs

2 Megan Cullen Otley CC

3 Beth Zajac EBCC

4 Rachel Earnshaw EBCC

5 Laura Ibbotson Huddersfield Star Whs