latest-results

2017 Wednesday Night League 8 Results

White Rose Youth League Wakefield 27th July 2017

 

Youth E Girls

1 Millie Turner Holmfirth CC

2 Elsie Hughes Pedalsport CC

3 Maisie Sobo-Allen Holmfirth CC

4 Sienna Kilner KCA

5 Annabelle Taylor Holmfirth CC

6 Eloise Daniel Huddersfield Star Whs

7 Elodie Geall Pedalsport CC

 

Youth E Boys

1 Billie Ladle WRTL

2 George Higgins KCA

3 Austin Riley KCA

4 Finlay Slade Clifton CC

5 George Hughes Pedalsport CC

6 Ethan Geall Pedalsport CC

7 Jacob Rook Bronte Tykes

8 Lucas Brook Wakefield Junior Tri Club

9 Ellis Geall Pedalsport CC

10 Lewis Kilner KCA

11FinlayTaylor

12 Jack Sykes Huddersfield Star Wheelers

 

Youth D Girls

1 Abigail Miller Clifton CC

2 Evie Turner Holmfirth CC

3 Jessica Taylor Holmfirth CC

Youth D Boys

1 Seth Jackson KCA

2 Mackenzie Riley KCA

3 Archie Gill Bronte Tykes

4 Max Waterfield Clifton CC

5 Matthew Pearce Bronte Tykes

6 Benjamin Arey Clifton CC

7 Charlie Arey Clifton CC

8 Guy Breakey Holmfirth CC

9 Milo Wood Holmfirth CC

10 Jody Mills Huddersfield Star Whs

11 Samuel Oldroyd KCA

12 Ben Mourns Huddersfield Star Whs

13 Oliver Thomas NMYS

14 Luke McDonnell Holmfirth CC

15 Jack Edwards Huddersfield Star Whs

16 Callum Wilson-Ibbotson Team CF

17 Oscar Baxter Huddersfield Star Whs

 

Youth C Girls

1 Alice Feetham Holmfirth CC

2 Amy Mourne Huddersfield Star Whs

3 Florence Greenhalgh EBCC

4 Amelia Walton Pedalsport CC

5 Astrid Hiley Pedalsport CC

 

Youth C Boys

1 Joe Waterfield Clifton CC

2 Oliver Peace Bronte Tykes

3 Oliver Akers Holmfirth CC

4 Tyler Green Eastlands Velo

5 Callum Watson EBCC

6 Thomas Miller Clifton CC

7 Louie Whisker Clifton CC

8 Alex Stacey Huddersfield Star Whs

9 Rowan Baxter Huddersfield Star Whs

10 Joshua Slade Clifton CC

11 Oliver Daniel Huddersfield Star Whs

12 Callum Rushworth KCA

 

Youth B Girls

1 Erin Avill Bike Box Alan

2 Maddie Leech Huddersfield Star Whs

3 Ruby Yates Holmfirth CC

4 Tia Sheldon NMYS

5 Harriet Breakey Holmfirth CC

6 Hannah Whitworth Huddersfield Star Whs

7 Lily Young Pedasport CC

 

Youth B Boys

1 Riley Blackmore Pedalsport CC

2 Marcus Hiley Pedalsport CC

3 Ben Ramsden Huddersfield Star Whs

4 Tom Sheard KCA

5 Sebastian Cumming EBCC

6 Tom Blenkinsop Bronte Tykes

7 Timothy Lane KCA

8 Dylan Kaye Bronte Tykes

9 Nathan Fortune Huddersfield Star Whs

 

Youth A Girls

1 Rachel Earnshaw EBCC

2 Ruby Boyes Huddersfield Star Whs

3 Sophie Ramsden EBCC

4 Laura Ibbotson Huddersfield Star Whs

 

Youth A Boys

1 John Culpan Pedalsport CC

2 Joe Cookham Pedalsport CC

3 Callum Wilson Huddersfield Star Whs

4 Tom Whitworth Huddersfield Star Whs

5 GeorgeWood

6 Oliver Walton Pedalsport CC

7 Liam Davison EBCC

8 Adam Fortune Huddersfield Star Whs

 

 

overall-standings