latest-results

2017 Wednesday Night League 7 Results

White Rose Youth League Forge Valley Wednesday 14th July 2017

Youth E Boys

1 Ethan Geall Pedalsport CC

2 George Hughes Pedalsport CC

3 Finlay Slade Clifton CC

4 Benjamin Taylor NMYS

5 Ellis Geall Pedalsport CC

6 Austin Riley KCA

7 Zane Halsall Holmfirth CC

DNF Billy Ladle WRTL

Youth E Girls

1 Millie Turner Holmfirth CC

2 Elsie Hughes Pedalsport CC

3 Maisie Sobo-Allen Holmfirth CC

4 Elodie Geall Pedalsport CC

Youth D Boys

1 Mackenzie Riley KCA

2 Seth Jackson KCA

3 Harrison Dainty Team Cystic Fibrosis

4 Archie Gill Bronte Tykes

5 Max Waterfield Clifton CC

6 Matthew Pearce Bronte Tykes

7 Elliot Robert-Cutts NMYS

8 Guy Breakey Holmfirth CC

9 Oliver Thomas NMYS

10 Milo Wood Holmfirth CC

11 Samuel Taylor NMYS

12 Evan Williams Matlock CC

13 Callum Wilson-Ibbotson Team Cystic Fibrosis

14 Alfie Hunt KCA

Youth D Girls

1 Abigail Miller Clifton CC

2 Elena Green Huddersfield Star Whs

3 Evie Turner Holmfirth CC

Youth C Boys

1 Joe Waterfield Clifton CC

2 Oliver Akers Holmfirth CC

3 Callum Watson EBCC

4 Oliver Peace Bronte Tykes

5 Tyler Green Eastlands Velo

6 Thomas Miller Clifton CC

7 Alex Stacey Huddersfield Star Whs

8 Harry Wardle Clifton CC

9 Joshua Slade Clifton CC

10 Callum Dodd Holmfirth CC

11 Callum Rushworth KCA

12 Josh Williams MCC

13 Archie Moffatt NMS

14 Oliver Sibbald NMYS

Youth C Girls

1 Ella Jamieson Clifton CC

2 Alice Feetham Holmfirth CC

3 Amy Mourne Huddersfield Star Whs

4 Imogen Wolff Wakefield Junior Tri Club

5 Grace Longden Mossley CRT

6 Amelia Walton Pedalsport CC

7 Astrid Hiley Pedalsport CC

8 Maisie Sheldon NMYS

9 Hannah Taylor NMYS

10 Orla Cuff Eastlands Velo

Youth B Boys

1 Marcus Hiley Pedalsport CC

2 Jack Coates Otley CC

3 Ethan Roberts-Cutts NMYS

4 Ben Ramsden Hudersfield Star Whs

5 Aaron Dodd Holmfirth CC

6 Tom Sheard KCA

7 William Longden Mossley CRT

8 George Radcliffe Otley CC

9 James Hawkins NMYS

10 Dylan Kaye Bronte Tykes

Youth B Girls

1 Erin Avill Bike Box Alan

2 Chloe Hinchliffe Holmfirth CC

3 Tia Sheldon NMYS

4 Maddie Leech Huddersfield Star Whs

5 Ruby Yates Holmfirth CC

6 Harriet Breakey Holmfirth CC

Youth A Boys

1 Jenson Young Pedalsport CC

2 Joe Law Green Jersey

3 Oliver Walton Pedalsport CC

4 Ben Mappin NMYS

5GeorgeWood

6 Liam Davison EBCC

Youth A Girls

1 Jade Newhall Wakefield Junior Tri Club

2 Rachel Earnshaw EBCC

3 Laura Ibbotson Huddersfield Star Whs

4 Sophie Ramsden EBCC