latest-results

2017 Wednesday Night League 3 Results

White Rose Youth League Forge Valley Wednesday 17th May 2017

 

Youth E Girls

1 Millie Turner Holmfirth CC

2 Elsie Hughes Pedalsport CC

3 Maisie Sobo-Allen Holmfirth CC

4 Grace Green Huddersfield Star Whs

5 Elodie Geall Pedalsport CC

 

Youth E Boys

1 Ethan Geall Pedalsport CC

2 George Hughes Pedalsport CC

3 Austin Riley KCA

4 Joe Cuff NMYS

5 Jacob Harrison EBCC

6 Ellis Geall Pedalsport CC

7 Arthur Bairstow Pedalsport CC

8 Zane Halsall Holmfirth CC

9 Brodie Stewart Holmfirth CC

10 Lucas Brook Wakefield Junior Tri Club

 

Youth D Girls

1 Elena Green Huddersfield Star Whs

2 Evie Turner Holmfirth CC

3 Hannah Shaw Huddersfield Star Whs

 

Youth D Boys

1 Mackenzie Riley KCA

2 Archie Gill Bronte Tykes

3 Jamie Stewart Holmfirth CC

4 Max Waterfield Clifton CC

5 Oliver Thomas NMYS

6 Guy Breakey Holmfirth CC

7 Samuel Taylor NMYS

8 Luke McDonnell Holmfirth CC

 

Youth C Girls

1 Ella Jamieson Clifton CC

2 Alice Feetham Holmfirth CC

3 Amy Mourne Huddersfield Star Whs

4 Imogen Wolff Wakefield Junior Tri Club

5 Amelia Walton Pedalsport CC

6 Astrid Hiley Pedalsport CC

7 Orla Cuff Eastlands Velo

8 Maisie Sheldon NMYS

 

Youth C Boys

1 Joe Waterfield Clifton CC

2 Oliver Akers Holmfirth CC

3 Tyler Green Eastlands Velo

4 Ryan Williams NMYS

5 Thomas Hepton EBCC

6 Alex Stacey Huddersfield Star Whs

7 Archie Moffatt NMS

8 Oliver Sibbald NMYS

9 Callum Dodd Holmfirth CC

10 Callum Rushworth KCA

 

Youth B Girls

1 Erin Avill Bike Box Alan

2 Chloe Hinchliffe Holmfirth CC

3 Tia Sheldon NMYS

4 Maddie Leech Huddersfield Star Whs

5 Harriet Breakey Holmfirth CC

6 Lily Young Pedasport CC

7 Hannah Whitworth Huddersfield Star Whs

 

Youth B Boys

1 Jack Coates Otley CC

2 Daniel Hepton EBCC

3 Aaron Dodd Holmfirth CC

4 James Hawkins NMYS

5 Ben Ramsden Hudersfield Star Whs

6 Dylan Kaye Bronte Tykes

7 George Radcliffe Otley CC

8 Marcus Hiley Pedalsport CC

DNF Josh Clough Cycle Sport Pendle

 

Youth A Girls

1 Sophie Ramsden EBCC

2 Rachel Earnshaw EBCC

DNF Laura Ibbotson Huddersfield Star Whs

 

Youth A Boys

1 Oliver Walton Pedalsport CC

2 Ben Mappin NMYS

3 Tom Whitworth Huddersfield Satr Whs

4GeorgeWood

5 Liam Davison EBCC

DNF Joe Mitchell Holmfirth CC

 

 

overall-standings